2015. őszén került a boltok polcaira az Időfutár társasjáték. A játék Gimesi Dóra, Jeli Viktória, Tasnádi István valamint Vészits Andrea azonos című könyve alapján készült. Már 5 kötet jelent meg a kedvelt ifjúsági sorozatból, így elérkezett az idő, hogy társasjátékként is piacra dobják.
A társasjáték a szerzők első kötetét dolgozza fel, ami egy lomtalanításról szól. A játék parti és stratégiai játék is. Ahogyan könyvben is olvashattuk itt is ugyanaz a feladat, a játékosoknak az időgép alkatrészeit kell összegyűjteniük. Játékosként az Időfutár történet aktív részese lehetsz, és együttműködve csapatoddal megépítheted az áhított időgépet.
Tehát ahogy az elején említettük a játék egy lomtalanításról szól, ahol Hanna egy lomtalanítás során egy rozsdás körzőre tesz szert. Az érdekesség az, hogy ezt a körzőt egy öregember és egy felemásszemű férfi is szeretné megkapni.
A játék kezdetén mindenki megkapja a szerepkártyát, ez fogja meghatározni a későbbiekben, hogy melyik csapatba tartozik. A játék elején még senki előtt nem tiszta hogy melyik csapatban játszik, ez a játék során derül csak ki. A játék során fokozatosan törekedni kell arra, hogy minél több alkatrészt szerezzünk meg az időgéphez és azokat meg is tudjuk tartani. Nagyon vigyázni kell a megszerzett alkatrészekre, mert a többi csapatnak is szüksége van rájuk.
A játékot elméletileg 2 és 6 fő játszhatja, de ha többen szeretnétek játszani az sem akadály, csak akkor csapatokat kell szervezni. A szerepkártyákat nagy titokban kell tartani a játék során. Az alkatrészeket az akciókártyák segítségével tudod megszerezni és meg is tartani annak érdekében, hogy megnyerd a játékot.
A játék a Sigray Jakab Gimnáziumban, a Felemásszemű ember villájában és Sándor bácsi régiségboltjában zajlik. Izgalmas az ebben a játékban, hogy bármelyik játékost lehet mozgatni annak érdekében, hogy minél több alkatrészre tegyél szert. Az akciókártyák kijátszásával valamint a szereplők folyamatos mozgatásával folyik a játék egészen addig, amíg a körzőt nem birtokolja valaki. Az akciókártyák segítségével lehet kártyákat rabolni az ellenfelektől. Az akciók között található gyenge és erős kártya is, ez attól függ, hogy a táblán a kártyák éppen hol állnak és kivel vannak együtt. Összesen hét kört lehet megtenni a játékban és ezalatt eldől, hogy kinek vagy melyik csapatnak sikerül a legtöbb alkatrészt összegyűjtenie és hogy a körző jelölése éppen melyik csapat vagy játékos színén áll.
A regény történetét egyáltalán nem kell ismerned ahhoz, hogy élvezd ezt a játékot, hiszen önmagában ez a taktikai játék nagyon izgalmas. Az ifjúsági regény rajongói számára biztosan boldog órákat nyújt a társasjáték. Érdemes táborozásokra, születésnapokra is bevetni, hiszen csapatokba verődve nagyon izgalmas tud lenni ez a stratégiai játék.
Fending – :
Mi a társasjátékot azért vásároltuk meg, mert a gyerekek szerették a regényt illetve a rádiós sorozatot is. Szerencsére a társasjáték verzióban sem kellett csalódnunk.
A játék egyébként a regény ismerete nélkül is játszható, de az egy plusz élményt azért ad hozzá.
Külön öröm, hogy ez egy magyar ifjúsági regényből készül magyar társasjáték. Több ilyenre lenne szükség!