Kérdésed van? kapcsolat@tarsasbolt.hu | Tel.: 20-775-26-21

Nincs termék a kosárban

  • Csodapalota_G_M33651_14362664290227.JPG
Elfogyott
Akció!

Csodapalota társasjáték – magyar

0 reviews
0 / 5

6 160 Ft 5 790 Ft

Elfogyott

Csodapalota

Ez a tündéri társasjáték az ügyes kis építőmesterek mekkája. A 60 feladatkártyát és 22 építő elemet tartalmazó játék több módon is játszható igazodva az egyes korosztályok igényeihez. A játékhoz 4 kártyacsoport tartozik, amelyek különböző nehézségűek. érdemes már a játék elején megismerkedni velük. A dobozban találhat egy táblázat, amely azt mutatja meg, hogy melyik kártyához milyen építő elemek tartoznak. Minél nagyobb sorszámú egy kártya annál nehezebb kirakni az elemeket. Minden kártyának van egy feladat és egy megoldás oldala is az ellenőrzéshez.

A játékvariációk a következők.

  1. Egyszemélyes játék

Tedd a feladatkártyákat képpel felfelé magad elé, majd próbáld meg megépíteni az adott palotát az építőelemekből. Az épület méreteinek meghatározásához segítségedre lesznek az ajtók és az ablakok valamint a falak.

  1. Kis építészinas

Ezt a játékot az ovis korosztálynak ajánljuk. A játék során fejlődik a térlátásuk, a logikus gondolkodásuk és a finommotoros mozgásuk. Először nézd meg a kicsivel az 1es pakliban látható feladat kártyákat. próbáljátok meg együtt felépíteni, és ha sikerült a kiválasztott épületet megalkotni, akkor mindenképpen dicsérd meg őt. ha kellően begyakoroltátok az 1-es nehézségi fokozat kártyáit, akkor tovább lehet lépni a 2-es szint kártyáihoz.

  1. Építészek bajnoksága

Ezt a játékot 8 éves kortól ajánljuk és akár 2-3 fő is játszhatja egyidejűleg. Most a 2-es szintű feladatelemekkel fogunk dolgozni. Osszátok el igazságosan az építőelemeket és helyezzetek el az asztal közepén 12 feladatkártyát a feladat felirattal felfelé. A legelsőt fordítsátok fel és tanulmányozzátok át a feladatot. Indulhat a bajnokság! Aki a leghamarabb ki tudja tenni az építményt és elkiáltja magát, hogy „Kész” az nyerte a kört. A nyertes megkapja a feladatkártyát. Aki vesztett annak egy kártyát vissza kell dobnia az addig megszerzettel közül. Akinél egy kártya sincs az nem vesztett semmit. A bajnokság akkor ér véget, ha az összes feladatkártya elfogyott vagy valaki előtt már 5 feladatkártya van.

  1. Mester és tanítványok

A játékot 10 éves kortól ajánljuk, és 4-6 fő játszhatja egyidejűleg. A játékosokból 3 párt kell alkotni. A pár egyike a mester lesz, a másik a tanítványa. A 2-es nehézségi fokozatú kártyák szerint minden pár kap egy készletet az építőelemekből. A feladatkártyákat jó alaposan össze kell keverni és úgy kell lehelyezni az asztalra, hogy azok ne legyenek láthatóak. Minden mester húz egy kártyát, de nem mutatja meg senkinek sem. Az asztalnál a tanítványokkal szemben foglalnak helyet a mesterek. A mesterek most hátat fordítanak az asztalnak és úgy tartják a kártyát, hogy azt a tanítványok ne láthassák. A „Rajt” szóra a mesterek elkezdik útmutatásaikkal ellátni a tanítványokat, hogyan kell megépíteni a feladatnak kapott építményt. A mesterek mindeközben semmit sem látnak, de a tanítványok visszakérdezhetnek. Amikor a tanítvány úgy érzi, hogy elkészült elkiáltja magát „Kész”, ekkor a mesterek ellenőrzik, hogy a feladatot jól oldotta-e meg. Ha ez sikerült, akkor megkapja a pár a feladatkártyát, ha nem akkor veszít egyet. Ha nincsen még birtokukban feladatkártya, akkor semmit sem veszítettek. Amelyik párnál a legtöbb feladatkártya fog összegyűlni a meghatározott kör végéig az a páros nyer.

  1. Mesterek viadala

Ez a játék már csak 12 éves kortól ajánlott és akár 8 fő is játszhatja. Két csapatra kell osztani a társaságot. Minden csapat kijelöli a mestert, a többiek a tanítványok szerepét kapják. A 3-as nehézségi fokú feladatkártyák szerint osszatok ki építőelemeket. A játék ugyanúgy zajlik, mint a Mester és tanítványok verzióban, de mivel most itt több a tanítvány így többet lehet variálni, vitatkozni a játékon. A lényeg most is ugyanaz. Legyetek elsők az építkezésben.